آموزش ووکامرس

چگونگی نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست

  نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست | از سری آموزش های ووکامرس در این مقاله به نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست می پردازیم.

امروز می‌خواهیم آموزش مدیریت دسته‌بندی محصولات در ووکامرس را به شما عزیزان سایت سئو شو آموزش دهیم.

شما با استفاده از مدیریت دسته‌بندی‌ها این امکان را به کاربران خود می‌دهید تا در مدت‌زمان بسیار کوتاهی محصولی که می‌خواهند را پیدا کنند.

پس شروع کنیم به دسته بندی محصولات در ووکامرس.

برای اینکه بتوانید یک فروشگاه اینترنتی باکیفیت و حرفه‌ای داشته باشید باید از یک افزونه قوی برای این کار استفاده نمایید.

یکی از بهترین پلاگین‌هایی که به شما برای راه‌اندازی یک فروشگاه اینترنتی کمک می‌کند، افزونه ووکامرس می‌باشد.

می‌توانید نسخه‌ی فارسی‌سازی شده‌ی این افزونه را از سایت سئو شو  دانلود کنید.

در این مقاله در ادامه آموزش ووکامرس میخواهیم نحوه نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست را آموزش دهیم که چطوری دسته بندی محصولات رو در بخش فهرست وردپرس به نمایش درآوریم.

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست
نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست

اهمیت دسته‌‌بندی محصولات در فروشگاه‌‌های اینترنتی

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست |هدف از داشتن یک فروشگاه اینترنتی کسب درآمد بالا می‌باشد.

که این مهم از طریق جلب رضایت کاربران و داشتن بازدیدکنندگان بسیار بالا برای هر فردی میسر می‌شود.

یکی از دلایل اصلی تمامی کسب‌وکارهای موفق در دنیای اینترنتی این است که راهکارهایی در جهت جلب رضایت کاربر و جذب هرچه بیشتر بازدیدکنندگان در پی بگیرید.

رضایت کاربران درگرو امکاناتی است که شما در اختیارشان قرار می‌دهید،

به‌بیان‌دیگر هرچه شما روند خرید از سایت خود را برای کاربر ساده‌تر کنید کاربر تجربه کاربری بهتری نسبت به سایت شما خواهد داشت.

یکی از مواردی که باعث می‌شود کاربر با محتوای گنگ و نامفهوم در سایت‌های فروشگاهی مواجه نشود این است که محصولات به‌صورت دسته‌بندی شده به کاربران ارائه شود.

داشتن دسته‌بندی نه‌تنها باعث مرتب بودن و حرفه‌ای به‌نظر رسیدن سایت شما می‌شود بلکه باعث می‌شود کاربر در مدت‌زمان بسیار کوتاهی بدون اتلاف وقت به هدف خود از ورود به سایت شما برسد.

که نتیجه این موضوع تمایل بیشتر به مراجعه مجدد به سایت شما و رضایت کامل از سایت می‌شود.

بنابراین با توجه به مواردی که ذکر شد داشتن دسته‌بندی برای سایت‌های فروشگاهی بسیار مهم است و از ضرورات به‌حساب می‌آید.

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست
نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست

دسته‌ بندی محصولات

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست |زمانی که شما یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی می‌کنید باید به این نکته توجه داشته باشید که ممکن است محصولات شما در طرح و یا رنگ‌بندی‌های متنوعی باشد و به‌نسبت همین رنگ‌بندی متفاوت قیمت کالای شما نیز گوناگون می‌باشد،

در این‌گونه مواقع شما نیاز به دسته‌بندی محصولات خود را به‌خوبی درک خواهید کرد.

قرار دادن این‌گونه محصولات در دسته‌بندی نه‌تنها باعث نظم دادن به سایت شما می‌شود بلکه باعث افزایش رضایت کاربران شما نیز می‌شود،

از این‌رو داشتن دسته‌بندی در فروشگاه‌های اینترنتی بسیار مورد اهمیت است و نبود آن باعث مشکلات بسیار زیادی می‌شود.

اگر از سیستم وردپرس و افزونه‌ی ووکامرس برای سایت فروشگاهی خود استفاده می‌کنید می‌توانید به‌راحتی و بدون نیاز به پلاگین‌های اضافی با چند تغییر کوچک محصولات خود را باتوجه به‌ویژگی‌های آن‌ها در دسته‌بندی‌های مختلفی قرار دهید.

برای این کار با ما همراه باشید چراکه ما در اینجا به شما آموزش خواهیم داد چگونه به‌راحتی برای کالاهای فروشگاه خود دسته‌بندی قرار دهید.

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست
نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست

نمایش دسته بندی محصولات و تنظمات صفحه

  نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست | برای نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست کافیه وارد بخش فهرست ها شوید بعد از قسمت بالای صفحه روی گزینه تنظیمات صفحه کلیک کنید مانند تصویر زیر:

تنظیمات صفحه در بخش فهرست ها

بعد وقتی روی تنظیمات صفحه کلیک می کنید صفحه ای به صورت کشویی باز می شود که شامل چند گزینه است .

در این بخش باید تیک گزینه دسته های محصولاترو بزنید. تا جعبه یا همون باکس دسته های محصولات در بخش زیر فعال شوید. 

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست
نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست

نکته مهم: اگر خواستید برچسب ها یا چیز دیگری رو در بخش فهرست ها داشته باشید کافیه تیکشو بزنید تا جعبه اش در بخش پایین فعال شود. 

حالا کافیه تنظیمات صفحه رو ببندید و به بخش پایین مراجعه کنید. متوجه میشید که جعبه دسته های محصولات ووکامرس فعال شده است مانند تصویر زیر:

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست
نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست

هشت ایده برای محصول دیجیتالی قابل فروش

 بعد از اینکه جعبه محصولات ظاهر شد برای نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست کافیه دسته محصول مورد نظر رو به فهرست مورد نظر اضافه کنید بعد ذخیره نمایید تا در فهرست دسته محصولاتی که میخواهید نمایش داده شود. شما برای هر چیزی مثل دسته های محصولات هم می توانید این کار رو انجام دهید. 

توجه: اگر نحوه کار با فهرست ها رو نمیدونید پیشنهاد میکنم مقاله مدیریت فهرست ها در وردپرس رو مطالعه کنید. چون در این بخش تمام اطلاعات مربوط به فهرست ها رو قرار داده ایم.

اگر به دنبال یادگیری درست و کامل ووکامرس هستید و میخواهید به فروشگاه ساز ووکامرس مسلط شوید حتما مجموعه مقالات به روز و جدید آموزش ووکامرس رو مطالعه کنید.

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست
نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست

 نحوه ی آبشاری کردن منوها:

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست|  برای آبشاری کردن منوها کافی است تا آن ها را زیر هم بکشید. در حالت معمول، زیرمجموعه های سطح دوم به صورت ابشاری در زیر ایتم اول قرار میگیرند و به همین ترتیب زیرمجموعه های سطح سوم، به صورت آبشاری در زیر آیتم بالای خود قرار میگیرند.

34324

و این هم نمونه ای از زیرمجموعه سطح ۳ :

234231

نحوه ایجاد منوی چند ستونه (مگامنو):

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست|  برخی قالب ها این امکان را به شما میدهند تا منوی خود را ستون بندی کنید و ایتم ها را در ستون ها بچینید. برای ساخت مگامنو باید این موارد را بدانید:

۱- آیتم اول (آیتم سطح یک) همانی است که در منو دیده میشود و بقیه موارد در زیر آن پنهان اند. معمولا باید در آیتم اول گزینه ای با عنوان “مگامنو” یا اسمی مشابه فعال شود تا زیرمجموعه های ان چندستونه شود. وگرنه به صورت آبشاری نمایش داده خواهند شد.

۲- زیرمجموعه های سطح ۲ معمولا عنوان ستون ها را تشکیل میدهند.

۳- زیرمجموعه های سطح ۳ هم آیتم های ستون بالای خود را تشکیل میدهند.

۳۴۶۳۶

نحوه افزودن لینک دلخواه به منو:

نمایش دسته بندی محصولات ووکامرس در فهرست| برای افزودن لینک دلخواه به فهرست کافی است از بخش پیوند دلخواه اقدام کنید. در این بخش یک لینک و یک نام برای آیتم مورد نظر انتخاب کرده و آن را به فهرست اضافه میکنید.

234232

در صورتی که میخواهید یک آیتم بدون لینک باشد کافی است از بخش پیوند دلخواه مانند تصویر بالا اقدام کنید ولی در قیمت نشانی فقط کاراکتر # را بگذارید. در این صورت آیتم بدون لینک خواهد بود.

نمایش بیشتر

امیرحسین شمس

امیر حسین شمس | هم اکنون در زمینه های مختلفی چون طراحی سایت ، بهینه سازی سایت ، سئو (SEO) ، امنیت سایت ، آموزش طراحی سایت ، دیجیتال مارکتینگ ، سئو و مشاوره‌ کسب و کارهای اینترنتی فعالیت دارم. از سال 1385 تحصیلات خود را در زمینه ی علوم کامپیوتر شروع کرده و دوره های هوش مصنوعی ، شبکه های عصبی ، منطق فازی ، برنامه نویسی دات نت، طراحی سایت ، دیتابیس ، امنیت دیتابیس ، دیجیتال مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ و سئو سایت را بصورت تخصصی گذرانده ام.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟