سئو خارجی (Off-page SEO)

نکاتی درباره سئو خارجی که لازم است بدانید :

اکنون که کار خود را در وبلاگ خود انجام دادیم تا سئو سایت را بهبود بخشید ، وقت آن رسیده است که طرف مقابل را جستجو کنیم: بهینه سازی خارجی.

بهینه سازی خارجی برای سئو سایت به یک چیز کاهش می یابد: گرفتن لینک به وبلاگ شما. لینک دهنده ها فقط پیوندهایی از سایت های دیگر به شما هستند. این پیوندها برای وبلاگ شما اقتدار ایجاد می کنند و این مهمترین چیزی است که برای Google مهم است. هرچه پیوندهای باکیفیت تری به وبلاگ خود نشان دهید ، Google بهتر می تواند وبلاگ شما را متقاعد کند ، زیرا با این فرض عمل می کند که سایت های بد به اندازه سایت های خوبی پیوندی ندارند. سایت هایی که پیوند زیادی دارند قابل اعتماد هستند و در عوض شایسته رتبه های بهتر هستند. وقتی چیزی را در Google جستجو می کنید ، نتایج برتر معمولاً دارای بک لینکهای بیشتری نسبت به نتایج پایین در لیست است. بنابراین اگر می خواهید در موتورهای جستجو رتبه های بهتری کسب کنید ، باید یک کار را انجام دهید:

با استفاده از کلمات کلیدی خود پیوندهای با کیفیت به وبلاگ خود وارد کنید.

در واقع تمام سئو خارجی اجرای همین اصل بالا می باشد.

درست است؟ این مربوط به هیچ تکنیک مخفی یا معاملات در سایه نیست. لازم نیست متخصص بهینه سازی موتور جستجو باشید ، فقط باید روی منابع دیگر به بازگشت پیوند به وبلاگ خود توجه کنید. در حالی که این ممکن است مانند کارهای زیادی به نظر برسد ، واقعاً کار سختی نیست. می توانید از منابع متنوعی پیوند دریافت کنید. اگر یک منبع برای شما کار نمی کند ، می توانید از یک منبع دیگر برای ساختن پیوندها استفاده کنید.

این مکان مناسبی برای پرداختن به Google Page Rank است. صفحه رتبه چیست؟ چه کار میکند؟ آیا برای SEO اهمیتی دارد؟ Page Rank یا PR ، مقدار بین 0 تا 10 است که Google به هر صفحه در اینترنت اختصاص می دهد. هر 10 ارزش بیشتر باشد ، گوگل بیشتر صفحه شما را نشان می دهد. صفحه رتبه با کیفیت و کمیت لینک های وب سایت شما تعیین می شود. هر صفحه آنلاین از صفر شروع می شود و با پیوندهای بیشتر حرکت می کند. می توانید صفحه رتبه وبلاگ خود را از اینجا بررسی کنید.

در حالی که داشتن PR بالاتر خوب است ، رتبه بندی در موتورهای جستجو بسیار مهم است. سایتهایی که روابط عمومی پایین تری دارند هنوز هم می توانند در موتورهای جستجو رتبه بالایی داشته و ترافیک جستجو را برای کلمات کلیدی کم رقابتی دریافت کنند. شما نیازی به تمرکز بر گرفتن رتبه صفحه بالاتر ندارید زیرا وقتی به نوبه خود بر روی پیوندهای بیشتر به وبلاگ خود متمرکز می شوید ، یک PR بالاتر دریافت خواهید کرد. دیدن؟ به همین دلیل دریافت پیوندهای با کیفیت بیشتر به وبلاگ شما به دلایل زیادی مهم است.

سئو خارجی : پیوندهای مورد نیاز شما

همه پیوندها در اینترنت به همان اندازه ارزش گذاری نمی شوند. وقتی می خواهید پیوندهایی را برای بهبود رتبه خود در موتورهای جستجو بدست آورید ، به نوع خاصی از لینک ها نیاز دارید. چند عامل وجود دارد که پیوند را به یک لینک خوب تبدیل می کنند.

Dofollow  : موتورهای جستجو با استفاده از “dofollow” یا “nofollow” به سیستم های برچسب زدن پیوند دادند تا به موتورهای جستجو بگویند چه پیوندهایی را دنبال می کنند و اعتبار می دهند. گوگل از این سیستم پیروی می کند. به طور کلی اکثر نظرات وبلاگ دارای پرونده های جدید نیستند ، در حالی که تقریباً همه موارد در یک پست به صورت مجزا ارائه می شود. پیوندهایی که می خواهید  سئو خارجی وبلاگ خود را بهبود ببخشید پیوندهای dofollow هستند.

سئو چیست؟

پیوند با کلمه کلیدی در text anchor . پیوند خوبی برای کمک به وبلاگ شما برای رتبه بندی کلمات کلیدی شما ، شامل آن دسته از کلمات کلیدی در متن لینک می باشد. غالباً وبلاگ نویسان از سئو بی اطلاع هستند و با استفاده از نام خود به سایر بلاگ نویسان پیوند می زنند. در صورت استفاده از کلمات کلیدی شما در انکر تکست  ، این پیوندها به همان اندازه مفید نیستند. به عنوان مثال ، پیوندی به وبلاگ من با استفاده از نام من ، سئو شو  ، به عنوان پیوندی برای وبلاگ من با استفاده از وبلاگ زندگی سالم چندان مناسب نیست. هر دو پیوندی به وبلاگ من دارند ، اما کسی که از کلمات کلیدی من استفاده می کند به موتورهای جستجو می گوید وبلاگ من در مورد چیست و چه چیزی را برای آن رتبه بندی می کند. شما همیشه نمی توانید پیوندهای به سایت خود را کنترل کنید ، اما در جایی که می توانید موارد را کنترل کنید مطمئن شوید که از کلمات کلیدی خود استفاده می کنید.

پیوندها با متن متغیر مهم است که با استفاده از کلمات کلیدی خود به وبلاگ خود پیوند دهید ، اما شما نمی خواهید همه پیوندها یکسان باشند. وقتی کلمات کلیدی خود را برای وبلاگ خود انتخاب کردید ، باید لیستی از چندین کلمه کلیدی را برای هدف قرار داده باشید. سعی کنید کلمات کلیدی مورد استفاده را هنگام ایجاد پیوند به وبلاگ خود تغییر دهید. این تضمین می کند که شما با ایجاد پیوندهایی برای تسلط بر یک رتبه ، به دستکاری در موتورهای جستجو مشکوک نیستید.

پیوندها از سایتهای دارای رتبه بالا در حالی که صفحه رتبه بندی وبلاگ شما تأثیر چندانی بر رتبه بندی شما نمی گذارد ، روابط عمومی سایتهایی که به شما پیوند می دهند بر رتبه بندی موتورهای جستجو شما تأثیر می گذارد. پیوندها به وبلاگ شما از سایتهایی با PR بالا ، وبلاگ شما را با Google بیشتر اقتدار می کند و وبلاگ شما را در نتایج بالا می برد. وقتی به دنبال ایجاد لینک به وبلاگ خود هستید ، سعی کنید وبلاگ ها و وب سایت هایی با روابط عمومی 3 و بالاتر پیدا کنید. وقتی می خواهید پیوند برقرار کنید ، در روابط عمومی خیلی گرفتار نخواهید شد ، فقط متوجه شوید این بخشی از معادله برای موتورهای جستجو است.

پیوندها از سایتهای مرتبط بهترین پیوندها به وبلاگ شما برای اهداف SEO از سایتهایی خواهد بود که تقریباً با همان موضوع وبلاگ شما هستند. اگر می خواهید برای کلمه کلیدی “در حال اجرا” رتبه بندی کنید ، بهترین پیوندهایی که می توانید از سایتهای دیگر در مورد اجرای سایت بدست آورید. از آنجا که طاقچه وبلاگ نویسی دوست است.

” سئو off-site ” (همچنین “Off-page SEO” نیز خوانده می شود)

سئو off-site | به اقدامات انجام شده در خارج از وب سایت شخصی شما برای تأثیرگذاری بر رتبه بندی شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERPs) اطلاق می شود.

بهینه سازی برای عوامل رتبه بندی off-site شامل بهبود نتایج موتور های جستجو و درک کاربر از محبوبیت سایت، ارتباط، اعتماد و اقتدار سایت می باشد. این کار توسط سایر مکان های معتبر در اینترنت (صفحات ، سایتها ، افراد و غیره) که با وب سایت شما ارتباط برقرار می کنند، انجام می شود و به طور مؤثر کیفیت مطالب را بهبود می بخشد.

سئو سایت چیست ؟

سئو off-site
سئو off-site

چرا سئو Off-page اهمیت دارد؟

در حالی که الگوریتم های جستجو و عوامل رتبه بندی به طور مداوم در حال تغییر هستند، اجماع عمومی در جامعه سئو این است که ارتباط، قابلیت اطمینان و اقتدار که برای جستجوگر های Off-page امکان مراجعه به یک وب سایت را فراهم می کند، باز هم نقش مهمی در توانایی رتبه بندی یک صفحه دارند.

با وجود این که ما الگوریتم کامل گوگل را برای رتبه بندی محتوا نمی دانیم، داده های حاصل از مطالعه عوامل رتبه بندی موتور جستجوگر نشان می دهد که عوامل مرتبط با سئو off-site احتمالاً بیش از 50٪ از عامل رتبه بندی را دارند.

سئو off-site
سئو off-site

پیوندها و سئو off-site

بک لینک های گرفته شده از خارج سایت جزو سئوی off-site  تلقی می شوند و موتور های جستجوگر از لینک دهنده ها به عنوان نشانه هایی از کیفیت که با محتوای آن مرتبط است استفاده می کنند. بنابراین سایتی که دارای لینک های با ارزش بسیار بالا باشد، معمولاً بهتر از سایتی که لینک های کمتری دارد، رتبه بندی می شود.

سه نوع پیوند اصلی وجود دارد  :

د: پیوند های طبیعی، پیوند های ساخته شده دستی یا پیوند های خودساخته.

پیوند های طبیعی به صورت ویراستاری و بدون هیچ گونه اقدامی از طرف صاحب صفحه انجام می شوند. به عنوان مثال، یک وبلاگ نویس درباره ی مواد غذایی، با اضافه کردن یک لینک به پست که به مزارع تولیدی مورد علاقه شان اشاره دارد یک پیوند طبیعی ایجاد کرده است.

پیوند های دستی ساخته شده از طریق فعالیت های ایجاد پیوند عمدی به دست می آیند. این شامل مواردی از قبیل پیوند دادن مشتریان به وب سایت شما یا درخواست از دیگر منابع تأثیرگذار برای به اشتراک گذاشتن مطالب شما است.

پیوند های خود ایجاد شده با شیوه هایی مانند اضافه کردن لینک در دایرکتوری آنلاین، فروم یا امضای نظر وبلاگ ایجاد می شوند. برخی از تاکتیک های ایجاد لینک به سمت سئو‌ کلاه سیاه تمایل دارند و از حیطه ی موتور های جستجو خارج می شوند، بنابراین درباره ی این موضوع با احتیاط حرکت کنید.

سئو off-site
سئو off-site

صرف نظر از چگونگی به دست آوردن پیوند ها، آنهایی که بیشترین سهم را در تلاش های سئو ارائه می دهند، عموماً مواردی هستند که بیشترین ارزش سهام را از آن خود می کنند. بسیاری از سیگنال ها وجود دارد که در بهبود این روند مشارکت مثبتی دارند، به عنوان مثال:

 • محبوبیت سایت پیوند دهنده
 • چگونگی ارتباط موضوع سایت پیوند دهنده با سایت مرتبط شده

 • “تازه بودن” پیوند
 • متن اصلی مورد استفاده در سایت پیوند دهنده
 • قابلیت اطمینان سایت لینک دهنده
 • تعداد پیوندهای دیگر در صفحه پیوند
 • اختیار دامنه و صفحه پیوند دهنده
سئو off-site
سئو off-site

در حالی که کسب لینک از وب سایت های خارجی متداول ترین استراتژی SEO خارج از صفحه است، تقریباً هر فعالیتی که (الف) در خارج از وب سایت شما انجام شود و (ب) به بهبود موقعیت رتبه بندی جستجوی شما کمک می کند تا به عنوان “سئو Off-page” تصور می شود. این فعالیت ها شامل موارد زیر است:

 • بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی
 • وبلاگ نویسی مهمان
 • ذکر نام تجاری مرتبط و نامرتبط
 • بازاریابی اینفلوئنسرها

البته توجه داشته باشید كه نتیجه خالص هر یك از این فعالیت ها ایجاد یك مرجع برای سایت شما از جای دیگری در وب است – میتواند از طریق مرجع یك پیوند، ذکر نام تجاری یا وب سایت یا موارد دیگر باشد. بنابراین، مفهوم سئو Off-page “غیر مرتبط” ، در واقع کمی نادرست است!

سئو off-site
سئو off-site

یادداشت در مورد سئو غیرفعال محلی:

سئو Off-page به رفتار انسان متکی است (یعنی اینکه مردم فقط محتوای مورد نظر خود را ارجاع می دهند و به اشتراک می گذارند). به همین ترتیب، هم برای سئو سایت طبیعی و هم محلی کاربرد دارد. حتی در یک تجارت آجر و ملات، محصولات با کیفیت بالا تعداد زیادی مراجعه به کلمه را از مشتریان متداول دریافت می کنند.

سئو off-site
سئو off-site

نحوه انجام سئو خارج از صفحه

در سطح بالایی، بهبود “سئو off-site” یک وب سایت شامل بهبود موتور جستجو و درک کاربر از کیفیت یک سایت است. این امر با دریافت پیوند از سایت های دیگر (خصوصاً سایت هایی که خودشان معتبر و قابل اعتماد هستند)، ذکر نام تجاری شما، سهام محتوای شما و رأی به اعتماد از منابع خارج از وب سایت شخصی شما، اتفاق می افتد.

خدمات سئو شو برای سئو سایت را بیشتر بشناسید .

دانلود فایل PDF سئو OFF-SITE

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟