آموزش وردپرس

آموزش وردپرس

در هسته خود ، وردپرس ساده ترین و محبوب ترین روش برای ایجاد وب سایت یا وبلاگ خود است. در حقیقت ، وردپرس بیش از 35.2 درصد از کل وب سایت های اینترنتی را تحت اختیار قرار می دهد. بله – به احتمال زیاد بیش از یک چهارم از وب سایت هایی که بازدید می کنید توسط WordPress ساخته شده است.

از لحاظ فنی کمی بیشتر ، وردپرس یک سیستم مدیریت محتوای منبع باز است که دارای مجوز تحت GPLv2 است ، بدین معنی که هر کسی می تواند به صورت رایگان از نرم افزار وردپرس استفاده یا اصلاح کند. یک سیستم مدیریت محتوا اساساً ابزاری است که مدیریت جنبه های مهم وب سایت شما – مانند محتوا – را بدون نیاز به دانستن چیزی در مورد برنامه نویسی ، آسان می کند.

وردپرس چیست

نتیجه نهایی این است که WordPress ایجاد یک وب سایت را برای همه قابل دسترسی می کند – حتی افرادی که توسعه دهنده آن نیستند.

WordPress چه نوع وب سایتهایی می تواند ایجاد کند؟
سالها پیش ، وردپرس در درجه اول ابزاری برای ایجاد وبلاگ بود نه وب سایتهای سنتی. این برای مدت طولانی صادق نبوده است. امروزه به لطف تغییر در کد اصلی و همچنین اکوسیستم گسترده افزونه ها و مضامین وردپرس ، می توانید هر نوع وب سایت با WordPress ایجاد کنید.

به عنوان مثال ، وردپرس نه تنها تعداد زیادی سایت و وبلاگ تجاری را ایجاد می کند ، بلکه محبوب ترین راه برای ایجاد فروشگاه تجارت الکترونیکی نیز هست! با WordPress می توانید:

وب سایتهای تجاری
فروشگاه های تجارت الکترونیک
وبلاگها
پرتفوی
رزومه
انجمن ها
شبکه های اجتماعی
سایت های عضویت
… تقریباً هر چیز دیگری که می توانید خواب ببینید.

وردپرس چیست تفاوت بین WordPress.org و WordPress.com چیست؟
ما تفاوت بین WordPress.org و WordPress.com را با جزئیات بیشتری پوشش داده ایم ، اما در اینجا نسخه کوتاه است:

WordPress.org که غالباً به عنوان WordPress خود میزبان خوانده می شود ، نرم افزاری رایگان با منبع باز وردپرس است که می توانید بر روی میزبان وب خود نصب کنید تا وب سایتی ایجاد کنید که٪ 100 از خود شما باشد.
WordPress.com یک سرویس پردرآمد و پردرآمد است که از طریق نرم افزار WordPress.org تهیه شده است. استفاده از آن ساده است اما انعطاف پذیری WordPress خود میزبان را از دست می دهید.
بیشتر اوقات ، هنگامی که مردم می گویند ”WordPress” ، منظور آنها وردپرس خود میزبان موجود در WordPress.org است. اگر می خواهید وب سایت خود را به طور واقعی در اختیار داشته باشید ، خود میزبان WordPress.org تقریبا همیشه بهترین گزینه است.

تنها کاری که برای شروع کار با وردپرس خود میزبانی می کنید ، باید خرید میزبانی وب و نام دامنه باشد.

چه کسی وردپرس را ساخته و چه مدت زمان حدودی ایجاد شده است؟
وردپرس در سال 2003 به عنوان یک پروژه مستقل ایجاد شد ، که به عنوان یک طرح اولیه از پروژه قبلی به نام b2 / cafelog بود.

WordPress یک نرم افزار منبع باز است ، بنابراین امروزه توسط جامعه عظیمی از مشارکت کنندگان ساخته شده است. اما اگر بخواهیم ریشه های WordPress را به ریشه های آن برگردانیم ، ایجاد اصلی آن همکاری بین مت مولدنوه و مایک کوچک بود.

از آن زمان ، مت مولنویگ به طور عمده چهره وردپرس شد. و او همچنین بنیانگذار Automattic است ، این شرکت پشتیبان سرویس وردپرس سودآور WordPress.com است
تاریخچه وردپرس بین تأسیس آن به عنوان یک بستر وبلاگ در سال 2003 و امروز طولانی است …

اما گفتن این کافی است ، وردپرس به لطف همکاران و جامعه عظیم خود ، به محبوب ترین راه حل برای ایجاد هر نوع وب سایت تبدیل شده است.

وردپرس چیست چه کسی از WordPress استفاده می کند؟

WordPress  توسط افراد ، مشاغل بزرگ و افراد موجود در بین استفاده می شود! در یادداشت فوری ، ما از WordPress استفاده می کنیم! بنابراین سایتی که هم اکنون در حال مشاهده آن هستید ، توسط WordPress تهیه شده است. بسیاری از اشخاص شناخته شده دیگر از WordPress نیز استفاده می کنند. در اینجا چند نمونه مورد علاقه ما آورده شده است:

Whitehouse.gov
وب سایت رسمی Whitehouse.gov از وردپرس پشتیبانی می کند:

مایکروسافت
مایکروسافت از WordPress برای ایجاد وبلاگ رسمی خود استفاده می کند. همچنین از WordPress برای ایجاد وبلاگ برای محصولات خاص مانند Windows و Skype استفاده می کند:

رولینگ استونس
حتی گروههای معروف WordPress را دوست دارند! وب سایت Rolling Stones کاملاً توسط WordPress ساخته شده است:
چرا باید از WordPress استفاده کنید؟
خوب ، بنابراین بیش از 35.2 درصد از کل وب سایت های اینترنتی از WordPress استفاده می کنند ، از جمله اشخاص مشهور مانند کاخ سفید و مایکروسافت.

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟